Bejegyzések dietetika címkével ellátva

Van-e egészségnevelő hatása a menzareformnak?

Tavalytól (2017. januárjától) hatályba lépett a közétkeztetési rendelet, mely igen szigorúan szabályozza az oktatási intézmények által biztosított étkezést. A szülők vegyesen fogadták a “szankciókat”, hiszen a mérlegnek két oldala van. Egyfelől fontosnak tartják az egészségnevelés megkezdését már iskolás (akár bölcsődés) korban. Jó tudni, hogy a gyerek tányérjára megfelelő mennyiségű zöldség, gyümölcs, teljes kiőrlésű gabona, kevesebb zsír, cukor és…

bővebben

Biztos a tej miatt van… néhány gondolat a laktózérzékenységről

Bizonyára Te is gyakran hallod valakitől, hogy puffadást, hasmenést okoz neki néhány étel/ital. Gyakran nem is tulajdonítunk neki jelentőséget, mégis lehet, hogy könnyen elkerülhető lenne. Az emberek nagy többségénél élete során kialakul valamilyen fokú laktóz intolerancia. De mi is az a laktóz? A laktóz, azaz tejcukor, a tejben és a tejből készült termékekben található szénhidrát. Ez egy több…

bővebben

Folyadékfogyasztás

Ti nyomon tudjátok követni mennyi folyadékot isztok naponta? Tudjuk-e egyáltalán mi számít folyadéknak? A reggeli kávé, müzliben a tej, tízóraira egy alma vagy shake, ebédre a húsleves, a zöldségköretben lévő víz, ebéd utáni tejeskávé, moziban elfogyasztott light „gépi kóla”, uzsonnára ivójoghurt, este egy pohár vörösbor és persze a napközben magunkkal cipelt ásványvizes palack vagy limonádé. Sok helyen olvashatjuk,…

bővebben